Genel

Dental İmplant Koku Yapar mı? Dental İmplant Kokusu Nasıl Giderilir?

Dental implant tedavisi yaptıran kişiler bir süre sonra ağızda tat değişikliği fark edilebilir. Ağız içinde gerçekleştirilen her cerrahi işlemden sonra yara çevresinde meydana gelen kan pıhtısı kokuya ve tat değişikliğine neden olabilir. Bu sorun yara yeri kapandığında kaybolur. Fakat daha önceden yapılmış ve protezi takılmış dental implanttan koku geliyorsa bu durum dikkate alınmalıdır. Bu hafta hazırladığımız blog yazısında dental implant tedavisi sonrası yaşanan koku problemine değineceğiz.

Dental İmplant Kokusu Neden Olur?

Dental implant tedavisinde kullanılan titanyum doku dostu bir materyaldir. Bu yüzden koku yapması beklenmez. Dental implant tedavisi sonrası ağızdan koku geliyorsa bu kokunun nedeni bakterilerdir. Bu bakteriler dental implantın üzerine tutunup çoğalabilir. Bu da ağızda kötü kokuya neden olur.

Dental İmplant Tedavisi Sonrası Oluşan Kokunun Etkenleri

Dental implant tedavisi sonrasında protezlerin arasındaki boşluğa kan ve tükürüğün birikmesi bakterilerin türemesine neden olur. Bu kokunun kaynağı dental implantlar değil bakterilerdir. Bu kokudan rahatsız olan hastaların diş hekimine başvurması gerekmektedir. Ayrıca bu hastalar ağız ve diş bakımına özen göstermelidir. 

Dental implant tedavisi sonrası koku oluşmasının başka bir nedeni ise diş aralarına yemek artıklarının sıkışmasıdır. Bu yüzden ağız ve diş bakımı konusunda profesyonel yöntemlere başvurulması önerilmektedir. 

Dental İmplant Tedavisi Sonrası Oluşan Koku Nasıl Giderilir?

Dental implant tedavisi sonrası en büyük destekçiniz iyi bir ağız ve diş bakım rutinidir. Bu rutinde kullandığınız ürünleri de özel olarak seçmelisiniz. Probident Clnc 3’lü Kür dental implant tedavisi öncesi ve sonrası tam anlamıyla ağız ve diş bakımı sunarak dental implant tedavisi sonrası oluşan kötü kokuyu engeller. Dental implant tedavisi öncesi ve sonrası dikkat etmeniz gereken önerilere uyarak kötü koku problemi yaşama riskinizi en aza indirebilirsiniz. Diş İmplantı Tedavisi Öncesi ve Sonrası Neler Yapılmalıdır? isimli blog yazımızdan daha fazla detay öğrenebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir