Genel

Dental İmplant Tedavisi Sonrası Ağrı 

Eksik dişler, hem yaşam konforunu düşürür hem de estetik açıdan kişileri ciddi şekilde rahatsız edebilir. Bu rahatsızlığın giderilmesi ve yaşam konforunun artırılması amacıyla dental implant uygulamaları tercih edilmektedir. Bu süreçte, kişilerin en fazla merak ettiği konulardan biri de dental implant tedavisi sonrası ağrı yaşayıp yaşamayacaklarıdır.

Dental implant tedavisinden sonra ağrı oluşması oldukça normal olarak kabul edilmektedir. Kimi hastalar herhangi bir ağrı hissetmezken, bazı hastalar ise ağrı yaşayabilirler. Ağrının ortaya çıkma şekli ve şiddeti kişisel faktörlere ve yapılan işleme bağlı olarak değişebilir. Ayrıca dental implant tedavisi sonrası ağrı oluşumu, komşu dişlerde meydana gelen değişikliklerden de etkilenebilir. Dental implant tedavisi işlemi sonrasında oluşan ağrı sadece işlem kaynaklı değildir. Diş ve ağız sağlığına dikkat etmek, bakteri oluşumunu önlemek de önemlidir. Dental implant tedavisi gören hastalarda ağrı normal karşılanırken, aşırı şiddetli ağrılar beklenmez.

Dental İmplant Tedavisi Sonrası Ağrı Kaç Gün Sürer?

Dental implant tedavisi sonrası oluşan ağrı, kişiden kişiye farklılık gösterdiği gibi süresi de değişiklik gösterebilir. Bu nedenle kesin bir süre vermek mümkün değildir. Ancak genellikle implant sonrası ağrı, işlem sonrası 1 ila 3 gün arasında hafifleyerek geçer. Doğru tedavi ile bu süre kısaltılabilir.

Dental İmplant Tedavisi Sonrası Oluşan Ağrı Çözümü 

Hangi ağrı kesici ilacı kullanmanız gerektiği, diş hekiminiz tarafından belirlenmelidir. Ayrıca, iltihap önleyici ilaçlar da size tavsiye edilebilir. Dental implant tedavisi sonrası ağrı yaşamamak için ağız hijyenine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu süreçte Probident Clnc 3’lü Kür kullanabilirsiniz. Diş hekimlerinin önerdiği Probident Clnc 3’lü kür tam anlamıyla ağız ve diş bakımı yaparak bakteri oluşumunu engeller. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir