Genel

Diş İmplantı Tedavisi Öncesi ve Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Diş implantı tedavisi çeneye yerleştirilen ve diş köprüsüdür. Diş implantı tedavisi diş hekimi tarafından karar verilir ve herkese uygulanabilir. Bu implantlar sonradan çıkarılamaz. Günümüzde bu implantlar başarılı şekilde uygulanarak hastaların güzel gülümsemesine yardımcı olur. 

Dental İmplant Öncesi Nelere Dikkat Edilir?

İmplant tedavisinden önce dikkat etmeniz gereken noktaları sizin için şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Diş implantları takılmadan önce ağız içi hijyen sağlanmalıdır. Cerrahi bir operasyon olan diş implantında sterilizasyon çok önemlidir. 
  • Sigara ve alkol kullanımı tedaviden 15 gün önce bırakılmalıdır. 
  • Diş hekiminizin önerdiği ağız ve diş bakım ürünlerini kullanmalısınız. 

Dental İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş hekimi tarafından dental implant tedavisine karar verildiyse öncelikle hastanın filmleri incelenir ve bilgi alınır. Ardından hangi implant kullanılacağına karar verilir. Diş implantları hastalara özel üretilerek operasyonun başarılı tamamlanmasına katkı sağlar. Diş implantları hazırlandıktan sonra ilgili dişler çekilerek ağız içinde hijyen sağlanır. Diş etleri açılır ve implant vidalanır. Üzeri kapatıldıktan sonra ise açılan bölge dikilir. 

Bu süreç tamamlandıktan sonra 1 ila 3 ay beklenir. Bu süreçte çok dikkatli olmak ve diş hekiminin verdiği tavsiyelere uymak gerekir. 

Dental İmplant Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Başarılı geçen bir diş implantı tedavisi sonrasında yediklerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu noktaları şu şekilde maddeler halinde sıralayabiliriz;

  • İyileşme sürecinde sert gıdalar tüketmemelidir. Bu gıdalar o bölgeye zarar verebilir. 
  • Aşırı sıcak ve soğuk tüketiminden de kaçınılmalıdır. 
  • Alkol ya da sigara kullanıyorsanız iyileşme döneminize zarar vereceğini bilmeniz gerekmektedir. Kanlanmayı azaltmak ve iyileşme sürecini kısaltmak için sigara operasyondan sonra 1 ay boyunca tüketilmemelidir. 
  • Operasyonun ardından bazen bölgede şişlik meydana gelebilir. Bu durumda operasyon bölgesine buz kompresi uygulanabilir. 
  • Operasyondan sonra diş hekiminizin verdiği bakım ürünleri kullanılmalıdır. 

Probident Clnc ürünleri dental implant tedavisi öncesi ve sonrasında tedavi sürecinizi destekler. Diş hekiminizin verdiği kodla birlikte websitemizden bu ürünleri satın alabilirsiniz. 

Diş İmplantı Öncesi ve Sonrası Neden Probident Clnc Kullanılır?

3 yıl süren ARGE çalışmaları ve yüksek düzeyde bilgi birikimi gerektiren çalışmaların sonucunda, sağlıklı bir ağız florasını oluşturmaya katkı sağlayan, aktif probiyotik içeren , vitamin, mineral ve bitki ekstraktlarını bir araya getiren Probident CLNC ürünleri dental implant tedavisinde destekleyici bir rol oynar. Tam anlamıyla ağız bakımı sunarak süreci daha kolay geçirmenizi sağlar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir