Genel

En iyi Dental İmplant Markası

İmplant, diş tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Kırılmış, çürümüş ve eksik dişlerin yerini doldurmak için uygulanan bu tedavi yöntemi, sanılanın aksine basit ve kısa süren bir tedavidir. İmplant diş tedavisinde kullanılan diş implantının markası ve yapısı son derece önemlidir. Diş implantı farklı özelliklerde ve kalitelerde üretilmektedir. Yüzlerce ithal implant markası ve onlarca yerli implant çeşidi bulunmaktadır. 

En İyi Dental İmplant Nasıl Anlaşılır?

Yüksek kalite implant ve düşük kalitede implant arasındaki farkı bir hasta anlayamaz. Diş implantı tedavisi öncesinde hastanın marka ismini araştırması gerekmektedir. Ayrıca diş hekiminden tedavi sonrasında mutlaka garanti sertifikası, marka/model/üretim yeri bilgisi ve kullanılan implant çap/boylarını yazılı bir belge istenmelidir.

Bir implantı üretildiği ülke tek başına implant kalitesini belirlemez. İmplantın uzun yıllar boyunca diş hekimleri tarafından uygulanmış olması ve başarılı vaka çalışmaları olması gerekmektedir. Bir dental implantın uzun dönem başarısı için bilimsel vaka takdimlerinin varolması gerekmektedir. İmplant uygulamasında fiyatın düşük olması hasta için olumlu algılansa da uygulama fiyatının düşük olması implant materyalinin de düşük maliyetleri olması anlamına gelir. Düşük maliyetli implantların kalitesi yüksek fiyatlı implantlara oranla daha aşağıdadır.

Dental İmplant Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Dental implant seçerken dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde maddeler halinde sıralayabiliriz;

  • İmplantın markası
  • İmplantın fiyatı
  • İmplantın daha önce diş hekimi tarafından uzun yıllar boyunca kullanılıyor olması
  • İmplantın başarı sonuçları
  • İmplant hakkındaki olumlu yorumlar

En İyi Diş İmplantı NucleOSS

Türkiye’nin güvenilir ve ilk yerli diş implantlarından biri olan NucleOSS, yüksek standartlarda dental implant sistemi markasıdır. Kaliteli diş implantları arasında erişilebilir fiyatlı olması ile dikkat çeken NucleOSS, dünya standartlarındaki hassas üretim protokolü ve birikimle üretilmektedir. Operasyonun kalitesini artırmak ve konforlu bir tedavi süreci sağlamak amacıyla üretilmiş olan en iyi diş implantı, tercih edilebilecek bir implant markasıdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir