Genel

KAMUOYUNA DUYURU

Bir dolandırıcılık teşebbüsüne maruz kalıyoruz.

Sizlerle ofisimizi yeni adresine taşıdığımız heyecanını paylaşmaya hazırlandığımız bu günlerde maalesef bir suç çetesiyle mücadele ediyoruz.

Kullandığımız ofisi önümüzdeki hafta devretmek üzere prensipte anlaştığımız AGV Boya Kimya Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. personeli kurulum ve hazırlık için ofisimize geldiler. 

AGV Boya Kimya çalışanlarına birtakım şahıslar gelerek bilgisayar teslim ettiler. Bilgisayarları AGV Boya Kimya çalışanları teslim alıp evrakları da kendileri imzaladılar. Birkaç saat sonra ofisten tüm eşyaları ile ayrıldılar. 

Arkalarından satıcı olduğunu söyleyen ve sabah teslimat yapan birkaç kişi gelerek bu şahıslara bilgisayar sattıklarını, teslim ederken paralarını almadıklarını, şimdi almak istediklerini söyleyip bizden para alabilmek için birtakım hukuka aykırı yollara başvurdular.

Tarafımızca satın alınmış bir bilgisayar yoktur. Satış sözleşmesinde ismi bulunan AGV Boya Kimya şirketi ile bir alakamız bulunmamaktadır. Teslim aldığımız bir bilgisayar bulunmamaktadır. 

AGV Boya Kimya firmasına bilgisayar sattığını söyleyen şahıslar birkaç saat sonra firmamız ve yetkilisine organize bir biçimde sosyal medya üzerinden mesaj atmaya ve para talebinde bulunmaya başladılar. Bot hesaplar vasıtası ile şirketimize internetten yürütülen saldırıyı hukuki başvurularımız ile önlemiş bulunuyoruz. 

AGV Boya Kimya firmasına bilgisayar satan ve mağdur olan kişilerin hukuksal başvuru yollarını kullanarak bu firmadan ve şahıslardan alacaklarını alması gerekmektedir.

Ofisimizin ses ve görüntü kayıtları, tüm belgeler, bina civarındaki kamera kayıtları Cumhuriyet Savcılığına sunulmuştur.

Şirketimize ve yetkilisine karşı dolandırıcılık suçunu tamamlamak maksadıyla karalamada bulunanlar ile sosyal medya ve basın yolu ile asılsız haber yapacağı tehdidinde bulunanlar ve herhangi bir mecrada veya iletişim kanalıyla bizden para tahsil etmek amacıyla baskı yapan şahıslar hakkında şikayetçi olacağımızı, bu yolu izleyen şahıslar hakkında uğradığımız itibar zedelenmesi sebebiyle maddi ve manevi tazminat haklarımızı kullanacağımızı bilgilerinize sunarız.

Dolandırıcılık çetesi ile mücadelemizi sürdürmeye ve süreci titizlikle takip etmeye devam edeceğiz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir