Genel

NucleOSS Dental İmplant Çeşitleri ve Avantajları

Dental İmplant

Türkiye’nin ilk yerli diş implant üreticisi NucleOSS, 2001 yılında kurulmuştur. Güzel bir gülüş  kazandırmayı amaçlayan, yüksek standartlarda bir dental implant markasıdır. Titizlikle yürütülen Ar&Ge çalışmalarını, bilgi birikimi ile birleştirerek dünya standartlarında hassas üretim gerçekleştirmektedir. Bio uyumlu ve temiz diş implantı olan NucleOSS operasyon kalitesini yükseltmeyi ve tedavi sürecini daha konforlu hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bu haftaki blog yazımızda sizlerle NucleOSS dental implant çeşitlerini paylaşacağız.

NucleOSS Diş İmplantı Çeşitleri Nelerdir?

NucleOSS diş implantı çeşitleri hakkında bilgi almak için yazımızın bu kısmını okuyabilirsiniz.

NucleOSS T6 Standard Kemik Seviyesi İmplant

Modern ve estetik detaylara sahip T6 Standard kemik seviyesi implant, güvenli bir cerrahi protokol ile hekime ve hastaya rahat bir cerrahi deneyim sunar. Geniş üst yapı seçenekleri ile etkileyici gülüşler kazandırır. Güçlü tasarımı ve üstün dayanıklılığı sayesinde öz güveninizi artırır. Çeşitli üst yapı seçenekleri, pratik uygulama seti ve özel olarak geliştirilmiş yüzeyi ile öne çıkan T6 kemik seviyesi implant, kalite ve fiyat oranıyla fark yaratıyor. Estetik tasarımı ve yüksek dayanıklılığıyla T6 kemik seviyesi implant, hem hekimlerin hem de hastaların tedavi sürecinde konforu ön planda tutmak için özenle tasarlanmıştır.

NucleOSS T6 Torq Kemik Seviyesi İmplant

NucleOSS, hemen ve erken yükleme için özel olarak geliştirdiği T6 Torq implantını hekimlerin kullanımına sunar. T6 Torq implant, keskin ve derin diş profili sayesinde kemik dokusuyla güçlü bir mekanik tutunma sağlayarak her tür kemikte yüksek ISQ değerlerine ulaşır ve bu sayede hemen ve erken yükleme için uygundur. Ortak iç yapısı sayesinde T6 Standard implantın kanıtlanmış gücünü devam ettirir ve tüm T6 üst yapılarını uyumlu bir şekilde kullanır. Onaylanmış Maxicell yüzeyi sayesinde T6 Torq implantlar güvenli ve yüksek başarı oranı sunar.Cerrahi seti, hekimlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış olup hassas, konforlu ve sorunsuz bir cerrahi ve protez sürecini destekler. NucleOSS T6 Torq ile artık daha hızlı ve daha güçlü bir tedavi süreci mümkün!

NucleOSS Slimex Kemik Seviyesi İmplant

NucleOSS ürün ailesinin yeni üyesi Slimex implant, dar kretlerde kemik kalınlığının yetersiz olduğu durumlar için hekimlere ince ve sağlam çözümler sunar. Dış yapısı sayesinde güçlü ve güvenilir bir tasarıma sahip olan Slimex, çeşitli geniş üst yapı seçenekleriyle tüm protez tedavilerine uyum sağlar. Onaylanmış eşsiz Maxicell yüzeyi, Slimex implantlarda güvenli ve yüksek başarı oranı sunar. Slimex implant ile artık daha ince ve sağlam çözümler elde edebilirsiniz.

NucleOSS T3 Doku Seviyesi İmplant

NucleOSS T3 Diş İmplantları, alt veya üst çene kemiğine cerrahi yöntemle yerleştirilerek hastaların çiğneme fonksiyonunu geri kazandırmada yapay diş protezlerine destek olmak amacıyla kullanılır. T3 implant, diş eti seviyesinde konumlandırılan bir implanttır.

İmplantın üretiminde ISO 5832-2 standartlarına uygun saf titanyum (Grade 4) kullanılmıştır. Kemik ile temas eden dış yüzeyi, tüm NucleOSS implantları gibi, kumlama ve asitleme prosesi ile elde edilen SLA yüzey yapısına sahiptir. Farklı çene bölgeleri ve kemik tiplerine uygun olarak 3.4, 3.8, 4.2 ve 5.0 mm çaplarında ve 8.0 mm’den 14 mm’ye kadar farklı boylarda tasarlanmıştır. İmplantın daha hızlı ve kolay yerleştirilebilmesi için çift sarmal yiv yapısına sahiptir. Abutment bağlantısı M2 vida ile sağlanmaktadır. Dental implantlara uygun cerrahi set ve frez protokolü mevcuttur.

NucleOSS T1 Mono Blok

T1 Monoblok İmplant pratik cerrahi ve protetik uygulama kolaylığı sayesinde diş eksikliği vakalarına kalıcı çözümler sunar.

NucleOSS Türkiye’de ilk kez Clean İmplant belgesini alan markadır. CleanImplant Vakfı, %100 bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Kuruluş, bilimsel ve mali şeffaflığa büyük önem verir. Bu, analiz süreçlerinin bağımsız ve tarafsız olduğu, kalıntı içermeyen implant sistemleri için Güvenilir Kalite İşareti raporlarının hakemli olduğu ve yıllık mali raporun kamuya açık olduğu anlamına gelir. NucleOSS dental implant çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir